Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


8. tradiční dlabání dýní v Hostinném

Datum konání
Typ

Město Hostinné pořádá 28.10.2017 8. tradiční dlabání dýní. Přijďte si užít hezké odpoledne! Na náměstí v Hostinném ve 14:00. Dýně s sebou nebo k zakoupení na místě. Vezměte si pevnou lžíci a nožík. drobné občerstvení zajištěno – koláčky, čaj, pro velké svařáček. Připraveny jsou hry pro děti. Kdo bude chtít ať přijde v halloweenské masce. Žádáme rodiče o doprovod dětí – nepřebíráme zodpovědnost za případné úrazy.

Více

Halloween party v Hostinném

Místo
Horní Olešnice
Datum konání
Typ

Halloween party v Národním domě. Halloween je anglosaský lidový svátek, který zdomácněl už i v našich končinách. Tradice tohoto svátku jsou různé a rozsáhlé po celém světě, kde si všichni, ať dospělí či děti, chtějí užít co nejvíce zábavy a legrace. Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na nevšední a jedinečný zážitek v „Tak trochu strašidelném Národním domě". Nebude chybět ani pravé halloweenské občerstvení.

Více

Vídeňský vztah se smrtí

Místo
Tomkova, Hradec Králové
Datum konání

Říká se, že zubatá musí být původem Vídeňanka. Protože jak jinak lze vysvětlit zvláštní, leckdy až skoro vášnivý postoj ke smrti obyvatel rakouské metropole, kteří tvrdí „Pozemský život je dočasný, zatímco ten posmrtný je věčný. Proto se na něj člověk musí vypravit se vší parádou“. Pavla Apostolaki vás zavede na nejzajímavější vídeňské hřbitovy, představí vám nejslavnější pohřební průvody a seznámí vás se specifickými zvyky Vídeňanů. A přestože téma vypadá pochmurně, nebojte se. Bude zábava! PROGRAM PŘEDNÁŠKY: Vídeňská pohřební kultura Alarm do rakve a další vybavení na poslední cestu Slavné pohřby – František Josef I., Falco, císařovna Zita Když na klobásu, tak na Centrální hřbitov Kdo ukradl zuby Johannu Straussovi Hřbitov bezejmenných – poslední odpočinek pro utonulé, oběti trestných činů a sebevrahy Diskuze

Více

Kabát Turné 2017

Datum konání
Typ

Koncert skupiny Kabát v rámci Turné 2017. Kabát se na podzim roku 2017 vrací do hokejových hal a vystoupí opět s podiem uprostřed hrací plochy, které nabízí unikátní možnost stání přímo v srdci samotné scény. Kapela odehraje své největší hity a téměř celé poslední řadové album.

Více

Snow film fest = nejlepší filmy + přednáška Pamír

Místo
Vančurova 407, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Zveme Vás na již 7. ročník celovečerního pásma špičkových filmů o cestování, extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách! Letos máme pro Vás připravenou i přednášku etnologa Krkonošského muzea, cestovatele a horolezce Libora Duška o výstup na horu Karl Marx Peak v pohoří Pamír.

Více

Libor Dušek: Pamír - přednáška

Místo
Vančurova 407, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Přednáška etnologa Krkonošského muzea, cestovatele a horolezce Libora Duška o výstup na horu Karl Marx Peak v pohoří Pamír.

Více

4. Mini-Šipkohraní 2017 v Dolní Kalné

Místo
112, 54374 Dolní Kalná
Datum konání
Typ

Turnaje v elektronických šipkách pod záštitou Unie šipkových organizací ČR. Otevřené turnaje oblastního významu - zvýhodněný turnaj Mistrovství Severovýchodních Čech žen i mužů a Poháru W-Sportu smíšených dvojic.

Více

12. český řemeslný trh pod obry, Hostinné

Datum konání
Typ

Jarmark lidových rukodělných řemesel. Do Hostinného se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, podmalbu na skle, šperky a bižuterii, svíčky, batiku, malbou zdobený textil, keramiku - drátovanou, drobnosti pro radost i malbou zdobené hrnečky, knoflíky a šperky. Nebudou chybět výrobky ze dřeva, kůže, proutí, kovu, skla aj. Bude tradičně přítomen včelař se svými produkty i kořenářky se svojí nabídkou bylin, čajů a koření. Stánkový prodej samozřejmě nabídne také široký sortiment občerstvení, cukrovinek a dalších pochutin. Další informace: IC Hostinné, tel.: 499 404 746, infocentrum@muhostinne.cz

Více

Jiří Schmitzer

Místo
Lomnická, Nová Paka
Datum konání
Typ

ří Schmitzer se narodil 25. listopadu 1949. DAMU absolvoval roku 1974, poté nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem, od roku 1985 je členem Ypsilonky. Poprvé si jej pro větší filmovou roli vybral režisér Oldřich Lipský do komedie TŘI CHLAPI NA CESTÁCH (1973) inspirované populárním televizním seriálem. Nevýrazné role následovaly v detektivkách MOTIV PRO VRAŽDU (režie Július Matula, 1974) a HOLKA NA ZABITÍ (režie Juraj Herz, 1975). Už rok nato přišel průlom v podobě Kroupy mladšího v úspěšné komedii MAREČKU, PODEJTE MI PERO! (režie Oldřich Lipský, 1976), v níž si synovský part zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka. V přepisu POSTŘIŽIN Bohumila Hrabala, který v roce 1980 natočil Jiří Menzel, na sebe upozornil coby nevýbojný správce pivovaru. Objevil se i v dalším Hrabalovském snímku SLAVNOSTECH SNĚŽENEK (1983), stejně jako v následujícímMenzelově snímku VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1986). V 80. letech jej začali režiséři obsazovat hojně do úloh tatínků a do dětských snímků vůbec: VŠICHNI MAJÍ TALENT (režie Zdeněk Flídr, 1985), OUTSIDER (režie Zdeněk Sirový, 1987), MOŘE ZAČÍNÁ ZA VSÍ (režie Zdeněk Flídr, 1988), NEFŇUKEJ, VEVERKO (režie Věra Šimková-Plívová, 1988). V rodinném snímku PÁNI EDISONI (režie Vít Olmer, 1987) se představil také jako autor ústřední písně a zpěvák. V podobenství DŮM PRO DVA (režie Miloš Zábranský, 1988) ztvárnil náročnou tragickou figuru uzavřeného Bóži, který se pokouší žít čestně i ve světě plném kompromisů. Poprvé v té době hrál ve filmu Jana Hřebejka, a to v jeho druhém mimoškolním filmu na FAMU L.P. 1948 (1989). V první polovině devadesátých let si zahrál mimo jiné ve dvou projektech inspirovaných dílem Franze Kafky - PROCESU (režie David Jones, 1992) a AMERICE (režie Vladimír Michálek, 1994). Velkou úlohu Kandy vytvořil vedle televizního seriálu i ve filmové verzi ZDIVOČELÉ ZEMĚ (1997). Za roli politického vězně Jardy Svobody ve filmu BUMERANG (1997) režiséra Hynka Bočana si odnesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon. Z dalších filmů to jsou AKÁTY BÍLÉ (režie Bohdan Sláma, 1997), BÁJEČNÁ LÉTA POD PSA (režie Petr Nikolaev, 1997), KANÁREK (režie Viktor Tauš, 1999), KYTICE (režie František A. Brabec, 2000), KRAJINKA (režie Martin Šulík, 2001), PERNÍKOVÁ VĚŽ (režie Milan Šteindler, 2002), LESNÍ CHODCI (režie Ivan Vojnár, 2003) či KRÁSKA V NESNÁZÍCH (režie Jan Hřebejk, 2006) Popularitu mu přinesly také jeho písničkové recitály.

Více