Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


Řemeslnické léto

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Zveme vás na 21. ročník Řemeslnického léta ve Vrchlabí. Celé léto budete mít možnostna zahradě či v podloubí historických domků nahlédnout pod ruce mnohým řemeslníkům.Uvidíte pletení, vyšívání, paličkování, výrobu loutek, keramiky, šperků a nejrůznějšíchdekorací, malování na textil i sklo, drátování, broušení kamenů a mnoho dalších činností.Chybět nebude ani možnost vyzkoušet si některá řemesla v rámci připravovaných kurzů. Bližší informace:Mgr. Jana Antošová, jantosova@krnap.cz, tel. 499 456 705Hlavní informační centrum Správy KRNAP, tel. 499 456 761

Více

Krása perníku

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Srdečně vás zveme na výstavu perníků z dílny PhDr. Dany Holmanové, držitelky titulu „Nositelka tradic“. Výstava je otevřena od 4. srpna do 30. září 2018 denně mimo pondělí (9–12 a 13–17 hodin).

Více

Žoldnéřské dožínky

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

Muzejní zahrada ožije vojenským táborem Regimentu zemské hotovosti z první poloviny 17. století. K vidění budou mušketýři a pikenýři při výcviku, v boji i o chvílích volna, markytánky chystající jídlo na ohni, ale i vesničané slavící konec žní například tancem, kterého se budete moci zúčastnit, či si jen poslechnout dobovou hudbu souboru Flauto Rosso. Každý se pak může zapojit do tradiční soutěže o nejlepší dožínkový koláč. Součástí programu bude vernisáž výstavy Třicetiletá válka a Krkonoše.

Více

Třicetiletá válka a Krkonoše

Místo
Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Datum konání

400 let uplynulo od defenestrace, která rozpoutala válku pustošící 30 let velkou část Evropy. Svůj podíl na ní měly osoby úzce spjaté s Krkonošemi, válka poté na dlouho ovlivnila životy místních lidí. Vernisáž proběhne v rámci Žoldnéřských dožínek v sobotu 25. srpna 2018 (14–18 hodin). Výstava je otevřena od 26. srpna do 4. listopadu 2018 denně mimo pondělí (8–12 a 13–17 hodin).

Více

TRUTNOVSKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI

TRUTNOVSKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI Trutnovské pivní slavnosti jsou zaměřené na originální a oblíbené minipivovary z celé ČR, doplněné o tradiční lokální výrobce piva. DOPROVODNÝ PROGRAM Hudební produkce na hlavní scéně bude doplněná o bohatý a neobyčejný program v podobě originálního dětského městečka, promítání dokumentů s pivní tematikou, přednáškami z pivovarnictví a sladovnictví a to jak pro odborníky, tak i pro laickou veřejnost. Dále pak na divadelní představení, workshop a dílny, hlasování o nejoblíbenější pivo slavností a mnoho dalšího. pátek 31. srpna od 19:30 LETNÍ KINO V AMFITEÁTRU Zveme Vás na znovuotevření areálu a oživení tradice promítání v letním kině v přírodním amfiteátru. Při příležitosti pivních slavností budete moci zhlédnout legendární film POSTŘIŽINY, který se věnuje mimo jiné lásce k pivu a odehrává se v kulisách pivovaru. A jak se ve filmu praví: „Vaše podlomené zdraví,pivo upevní a spraví.“ Vstup zdarma a pouze branou z ulice Sluneční stráň (občerstvení zajištěno; bez možnosti vstupu s vlastním alkoholem a občerstvením). sobota 1. září od 12:00 PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL Můžete se těšit na přednášky o pivu, dokumenty a malou expozici. Přednášky a besedy povedou odborníci z pivovarnických škol a odborné veřejnosti. Přítomné pivovary budou mít možnost představit své produkty a blíže návštěvníky seznámit s jejich příběhem, filozofií a výsledky své práce. SLÁDKOVO DĚTSKÉ MĚSTEČKO V rámci dětského městečka bude připraven bohatý program s částí soutěžní ve škole sládka z Trautenberku a částí tvůrčí s rozličnými workshopy. Připraveny budou výtvarné dílny, sítotisk - výroba triček, tašek, zástěr, dále pak výroba chmelových čajů a šamponů, výroba podtácků a mnohé další. Dalším velkým lákadlem bude loutkové divadlo KAKÁ s představením pro malé i velké: MINIMAX A MRAVENEC. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste byli na jeden den maličcí jako mravenci? Co byste si chtěli užít? Na co byste asi museli dávat pozor? Přežili byste vůbec jeden jediný den? Pohádka Minimax a mravenec vám právě jeden takový den, jednoho neobyčejného chlapce, ukáže (začátek 14.30 a 17.30 hodin).

Více

Evropská noc pro netopýry ve Vrchlabí

Místo
Zámecká, Vrchlabí
Datum konání

Správa KRNAP a Česká společnost pro ochranu netopýrů Vás zvou na tradiční akci Evropská noc pro netopýry. Před vchodem do vrchlabského zámku bude probíhat zábavný program pro děti, přednáška, ukázka odchycených netopýrů a poslech netopýřích hlasů pomocí ultrazvukového detektoru.

Více