Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Okolí > Turistika v okolí

Turistika v okolí


Baba

Místo
Krkonoše
Typ

Tento nevysoký kopec leží ve východní části Krkonoš, zhruba 5 km severně od Trutnova.

Více

Čertova louka

Místo
Krkonoše
Typ

Náhorní plošina pod Stříbrným hřbetem a severozápadně od Luční boudy. Pramení zde Stříbrná bystřina. Část Východokrkonošské státní přírodní rezervace, druhotné smilkové louky (smilka tuhá, hospodářsky bezcenná tráva), v 17.-18.st. pastva dobytka - (budní hospodaření).

Více

Hromovka

Místo
Krkonoše
Typ

Zalesněný vrch ve hřbetu Pláně, jižně od Špindlerova mlýna. Nachází se zde oblíbená sjezdovka s lyžařským vlekem a v blízkosti jeho dolní stanice je parkoviště.

Více

Malá Sněžka

Místo
Krkonoše
Typ

Malá Sněžka je nevýrazný kopeček sahající do nadmořské výšky 489 metrů. Svou procházku na vrcholek můžete začít třeba na náměstí v Hostinném, což je jedno z nejstarších městeček v Podkrkonoší. Vrchol kopce poznáte podle tyče, která se nachází na konci letištní plochy. Na tomto místě se můžete porozhlédnout po okolním kraji, nadýchat se čerstvého vzduchu a uvolnit své tělo i mysl od každodenních starostí.

Více

Železná hora

Místo
Krkonoše
Typ

Vrchol, který se vypíná nad Dlouhým dolem a kolem kterého se nachází několik dalších vrcholů Krkonoš (Stoh, Zadní Planina, Luční hora. Na úpatí vrcholu najdete chatu Výrovka.

Více

Albeřické jeskyně

Místo
Krkonoše
Typ

Albeřické jeskyně najdeme při severním okraji obce Albeřice. Obec leží východně od Pece pod Sněžkou v těsné blízkosti hranice s Polskem. Albeřické jeskyně jsou v nejvýchodnější části Krkonošského národního parku. Jeskyně leží stranou nejvíce navštěvovaných míst v Krkonoších. Jsou označovány jako největší krasový útvar v Krkonoších. Jedná se o dva krasové útvary Hornoalbeřickou a Krakonošovu jeskyni. Na místě dnešních jeskyň bylo dříve devět vápencových lomů. Vápenec se tu nejen...

Více

Vlašský vrch

Místo
Krkonoše
Typ

Vlašský vrch, hora mezi Javořím a Vavřincovým dolem, již. nad Velkou Úpou. Na jeho lučinatých svazích jsou rekreační samoty Hlušiny, Velké a malé Vlašské Boudy. Vede tudy zelená 4209 a žlutá značka 7218.

Více

Dlouhý důl

Místo
Krkonoše
Typ

Údolí mezi Luční horou, Zadní Planinou a Stohem, v době ledové zaledněno, na severní straně je Červinkova mulda s lavinovou dráhou.

Více

Údolí Bílého Labe

Místo
Krkonoše
Typ

Údolí Bílého Labe - horské údolí erozně ledovcového původu, které se nachází mezi Kozími hřbety a pohraničním hřbetem, údolím probíhá rozhraní mezi žulovými a rulovými horninami. Délka údolí je cca 6,5 km a je ohraničeno Bílou loukou a rozcestím U Dívčí lávky. Údolím prochází modrá turistická značka ve směru Špindlerův Mlýn - Luční bouda. Cykloturisté mohou využit asfaltovou cestu, která vede od rozcestí U Dívčí lávky k boudě U Bílého Labe.

Více

Luční hora

Místo
Krkonoše
Typ

Nachází se ve vrcholových partiích mrazové půdní formy (polygonální půdy), naleznete zde Památník obětem hor v bývalé kapličce pod Studniční horou.

Více